Show your work – Austin Kleon, czyli recenzja książki

Cześć!

W życiu każdego (no prawie każdego) twórcy prędzej czy później przychodzi taki czas (no nie zawsze przychodzi, ale lepiej jednak żeby przyszedł), że chce pokazać to co robi szerszej widowni. Wiedziony wspaniałymi opiniami swoich najbliższych, twórca wyjmuje skrzętnie chowane przez lata po szufladach i wszelkiej maści szafach swoje prace i chce pokazać je obcym ludziom. Często taki twórca jest przez lata do tego przez wszystkich namawiany i w końcu jest! Pojawia się ta chęć!

I jak już jest ta chęć i jak już się przezwycięży ten strach (co to będzie, jak to będzie itp. itd). To pojawia się pytanie jak to zrobić, żeby się komuś pokazać i żeby w ogóle ktoś mnie zauważył. I na to pytanie doskonale odpowiada Austin Kleon w książce “Show your work”. Jest to druga książka tego autora, którą przeczytałam. Pierwsza książka tego autora nosi tytuł “Steal like an artist”, czyli w polskiej wersji “Twórcza kradzież”, a moja opinia na jej temat pojawiła się tutaj. A dziś pragnę podzielić się moją opinią na temat “Show your work”.

recenzja książki show your work austin kleon namalowane

Książkę czytałam w oryginalnej angielskiej wersji językowej i z tego co wiem niestety nie ma jej jeszcze po polsku. Jednak niech Was to nie zniechęca! Książka jest napisana przystępnym językiem i myślę, że większość osób bez problemu sobie z nią poradzi.

“Show your work, 10 ways to share your creativity and get discovered”, bo taki jest pełny tytuł tej książki, to 215 stron fajnie skondensowanej wiedzy o tym jak najlepiej pokazać się w internecie i jak to zrobić krok po kroku. Są to same konkrety, bez zbędnej paplaniny i powtarzania tego samego w kółko (Jeśli czytacie czasem poradniki i zdarzyły się Wam również te kiepskie, to doskonale wiecie jak niektórzy autorzy potrafią świetnie zapychać strony pisząc o jednym i tym samym na milion sposobów). Książka za to jest wzbogacona o ciekawe ilustracje wykonane przez autora, zdjęcia oraz interesujące cytaty, które dają dużo do myślenia i są warte zapamiętania.

recenzja namalowane

recenzja książki show your work namalowane

Przechodząc do sedna… Bardzo żałuję, że nie znałam tej książki zanim zdecydowałam się na publikowanie swoich prac w internecie. Ale zaraz, czekaj! Wróć! Nie oznacza to, że niczego się z niej nie nauczyłam. To, że publikuję już od jakiegoś czasu nie oznacza, że już wszystko wiem i wszystko robię jak należy. Tak, to prawda, wiele rzeczy już wiedziałam, lecz nie zawsze wiedzieć oznacza stosować w praktyce. Ta książka dała mi dużo do myślenia, zaszczepiła we mnie nowe pomysły i motywację do działania. Ponad to dowiedziałam się kilku całkiem nowych rzeczy!

show your work namalowane recenzja

namalowane

Czas z tą książką na pewno nie był czasem straconym. Uważam, że jeśli tylko chcesz wyjść do ludzi i zaistnieć w świecie on-line to jest to pozycja zdecydowanie dla Ciebie! A jeśli już działasz w internecie, to jak widać na moim przykładzie, w dalszym ciągu warto tą książkę przeczytać.

Dajcie znać czy znacie/ czytaliście”Show your work” i jaka jest Wasza opinia na ten temat. Ciekawa jestem jakie książki Wy polecacie.

Pozdrawiam cieplutko,

Kinga